11 листопада 2019 року у Клубі Кабінету Міністрів України відбулася нарада під головуванням Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука щодо реформування діяльності Держгеокадастру. Участь у зустрічі взяли Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, його заступник Тарас Висоцький, Олександр Краснолуцький, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, народні депутати України, фахівці Держгеокадастру, представники головних управлінь Держгеокадастру в областях і м. Києві, ДП «Центр державного земельного кадастру» та ін.

Під час наради Олександр Краснолуцький презентував зміни діяльності Держгеокадастру. Зокрема, актуальну інформацію стосовно наповнення Державного земельного кадастру відомостями з інших кадастрів, проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, перебіг оприлюднення даних, процес забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками та кадрове перезавантаження територіальних органів Держгеокадастру.

Він зауважив, що з жовтня поточного року на Публічній кадастровій карті до наявних шарів додано п’ять нових: умовна прибережна захисна смуга, незареєстровані території, ліси, природно-заповідний фонд, геонадра. Дана інформація може використовуватися землевпорядними організаціями для забезпечення ефективного виконання заходів з проектування, органами державної влади та органами місцевого самоврядування – для прийняття ефективних управлінських рішень. Оприлюднено такі дані: накази щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, висновки про розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, висновки державної експертизи землевпорядної документації та результати здійснення державного контролю. З метою вчасної підготовки до запровадження обігу земель в Україні, Держгеокадастр проводить інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності. У поточному році планується завершити інвентаризацію на площі понад 1 млн. га. Наразі кадастр містить інформацію про 20,8 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га (73%).

Окрім цього, під час наради були підписані Меморандуми з обласними організаціями учасників АТО, де зафіксовані переліки конкретних земельних ділянок, що мають бути надані воїнам в межах безкоштовної приватизації невдовзі.

За підсумками обговорення Прем’єр-міністр України дав доручення до 1 серпня 2020 року завершити внесення до кадастру інформації про усі землі сільськогосподарського призначення державної власності та завершити створення сучасної цифрової моделі території України до кінця 2020 року. Він зазначив, що реформування Держгеокадастру лежить в основі комплексної земельної реформи, мета якої — забезпечити прозорість управління земельними відносинами.