Сьогодні, 30 січня, в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Київській області відбулося урочисте вручення наказів щодо відведення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності учасникам АТО, зокрема, військовослужбовцям 72-ої окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.

Відповідні накази були вручені 150 учасникам АТО. Земельні ділянки, які будуть передані в їх власність, розташовані на території Білоцерківського та Вишгородського районів Київської області.

Як відзначила, вручаючи документи, начальник ГУ Держгеокадастру у Київській області Людмила Приходько, максимальне сприяння учасникам АТО в їх праві на отримання земельних ділянок є безумовним пріоритетом як у роботі Головного управління, так і всього відомства загалом. «Попри складність пошуку вільних земель на території Київщини область є лідером серед інших областей по кількості переданих у власність учасникам АТО земельних ділянок. Зрозуміло, що це лише незначна частина тієї вдячності, яку держава має висловити людям, які боронять її суверенітет, захищають її незалежність та забезпечують її територіальну цілісність», – сказала Людмила Приходько, відзначивши також значний внесок, який роблять в забезпечення прозорості та справедливості цього процесу громадські асоціації – об’єднання учасників АТО.

За словами командира 72-ї ОМБР полковника Руслана Татуся, залучення громадських організацій до процесу відведення земельних ділянок знімає корупційні ризики та дозволяє забезпечити справедливий їх розподіл та пріоритетність. «Дуже показово, що така співпраця із громадськими організаціями налагоджена саме в Київській області, де через вартість землі та невеликі її площі, процес відведення ділянок є напруженим. Сподіваємося на продовження ефективної роботи, щоб забезпечити військовослужбовців, які цього потребують, земельними ділянками», – сказав він.

Також свою вдячність Головному управлінню за допомогу військовослужбовцям – учасникам АТО в отриманні земельних ділянок на території Київської області висловили Анатолій Свирид – Голова ГО «Серця кіборгів», Людмила Зінченко – заступник Голови ГО «Рада матерів та дружин учасників АТО», а також Юлія Цекун – представник ГО «Родини Героїв Небесної Сотні»

 

Довідково  

З моменту запровадження ініціативи щодо забезпечення землею в липні 2014 року і станом на 24 січня 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру 189 026 заяв на отримання ділянок. За результатами розгляду звернень землевпорядники надали військовим дозволи на розроблення документації із землеустрою на відведення 135 721 земельної ділянки, що становить 72% від кількості поданих заяв.

Найбільше наказів про передачу земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності прийнято головними управліннями Держгеокадастру у Хмельницькій – 14 079, Київській – 13 896, Вінницькій – 10 729, Кіровоградській – 9 571 областях.

Станом на 24.01.2018 військовослужбовці оформили у власність 91 808 земельних ділянок площею 119,42 тис. гектарів. Найбільше ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності надано у Київській – 10 243, Хмельницькій – 8 001, Вінницькій – 7 109, Кіровоградській – 7 094 областях.

Кабінет Міністрів України на засіданні 17 січня 2018 року ухвалив постанову № 18 «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними». Постановою закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано.