Кадастровий номер

Послуга присвоєння кадастрового номера

Компанія Товариство з обмеженою відповідальністю «Право на землю» успішно працює вже 8 років на ринку послуг із землеустрою на території міста Києва та Київської області. Наша фірма виконує всі роботи відповідно до діючого законодавства швидко та якісно.

Що таке кадастровий номер?

Кадастровий номер - це неповторюваний на території України код земельної ділянки, що є індивідуальним для кожної та присвоюється з метою визначення форми власності, місця розташування, площі і цільового призначення. Кадастровий номер не змінюється протягом усього часу існування земельної ділянки, як цілісного об’єкту. При поділі земельних ділянок, їх об’єднанні або зміни меж ділянки чи населеного пункту, до компетенції якого дана ділянка відноситься, присвоюють унікальний кадастровий номер для новоствореного об’єкту.

Кадастровий номер не змінюється при зміні землевласника або інформації про нього.

Початок 2013 р. відзначився набуттям чинності З-ну України «Про Державний земельний кадастр», виходячи з якого кадастровий номер формують кадастрові реєстратори, що ідентифікує відповідального за видачу та облік інформації.

Також введено в дію такі технології, в яких кадастровий номер присвоюються таким програмним забезпеченням, яке унеможливлює їх повтор та виключає можливість номеру з помилкою. Інформацію про наявність в Україні вільних земель для формування нових ділянок потенційні власники вже отримують у відкритому доступі, цю інформацію несе публічна кадастрова карта (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

Присвоєння кадастрового номера можна виконати тільки після розробки технічної документації (вартість на кожен об’єкт» розраховується індивідуально), її виготовлення має здійснюватись сертифікованим фахівцем. Даний вид документації передаємо до територіального управління Держгеокадастру, де в свою чергу кадастровий реєстратор із використанням програмного забезпечення створює витяг з державного земельного кадастру (ДЗК) - документальне посвідчення наявності кадастрового номера. З цього часу новостворений номер виникає на публічній кадастровій карті. Від тепер Ви можете самостійно переглянути у публічному доступі місце розташування, форму та площу земельної ділянки.

Кадастровий номер є обов'язковою частиною процесу оформлення права власності на землю. Земельну ділянку, у випадку відсутності кадастрового номеру, неможливо продати чи подарувати, вступити у спадщину, вчиняти інші цивільно-правові операції.

Найчастіше потреба у присвоєнні кадастрового номера виникає у власників державних актів на землю, так званих, актів старого зразка, що видані до 2003 року, а також договорів оренди тих же років (Увага орендарям! Вартість податку зросте, якщо цільове призначення Вашої ділянки некоректно відображено на Публічній кадастровій карті).

Замовляючи в нашій компанії «Право на землю» технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), Ви не тільки отримаєте кадастровий номер земельної ділянки, а й впевнитесь в правильності користування її межами стосовно сусідніх ділянок. Строк виготовлення документації – 1 день. Першим етапом до замовлення такої документації, буде така послуга як геодезичні роботи (обміри землі та нерухомого майна на ній), які ми виконаємо протягом 1-2 днів (ціна геодезії залежить від об’єму робіт). Надалі таке майно потребує ще оформлення реєстрації в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (Мін’юст) – останній етап, такі послуги наша компанія також надає, як і нотаріус.

Документи, котрі потрібні для виконання та розробки даного виду документації:

  • Копія державного акта, посвідчена печаткою нотаріуса;
  • Копія паспорту та ідентифікаційного коду;
  • Копія довідки про членство в садовому товаристві, посвідчена печаткою (у разі, коли земельна ділянка знаходиться в садовому товаристві).

Також бувають випадки, коли потрібно присвоїти кадастровий номер на неприватизовану земельну ділянку, яка перебуває у Вашому користуванні та на якій є зареєстроване нерухоме майно. Найчастіше такі випадки виникають на території міста Києва і по часу це займає близько 2-4 місяців (для м. Києва).

До кожного клієнта у нас індивідуальний підхід і тому ми завжди підбираємо найоптимальніший варіант для вирішення його питання. Ми постійно слідкуємо за нововведеннями та змінами законодавства та ретельно перевіряємо документи.

Компанія «Право на землю» надає широкий спектр послуг по демократичним цінам, який постійно збільшується. Сертифіковані спеціалісти з великим досвідом допоможуть Вам отримати якісний та перевірений результат!

Офіси ТОВ «Право на землю» знаходяться у м. Києві, м. Вишневе та м. Обухів.