На цьому тижні відбулося засідання Координаційного комітету проекту «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні», в рамках якого напрацьовано прототип НІГД на пілотній території. В заході взяли участь керівництво Держгеокадастру, Постійний представник агенції JICA в Україні, японські експерти, фахівці ДП “Центр ДЗК”, НДІГК та Національної академії наук.

«Ми вважаємо проект зі створення прототипу НІГД корисним для України і високо цінуємо зусилля української сторони у його реалізації. Крім того, ми раді чути про значний прогрес у питанні законодавчого забезпечення НІГД в Україні», – зазначив п. Такаакі Кавано, Постійний представник JICA в Україні, відзначивши ухвалення Урядом законопроекту «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних», розробленого Держгеокадастром.

Під час засідання було представлено остаточні результати діяльності в рамках проекту, а саме:

– створення Підгрупи з питань координації створення НІГД в Україні,

– профіль стандартів географічної інформації для України,

– створення прототипу системи НІГД для пілотної території.

Також учасники засідання обговорили напрями співпраці між Держгеокадастром та Японським агентством міжнародного співробітництва у майбутньому.

 

Довідково:

Проект «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних» реалізовується з вересня 2015 року. Метою проекту є створення прототипу системи НІГД на пілотній території у Вінницькій області відповідно до кращих світових практик та Директиви INSPIRE. Бенефіціаром проекту є Держгеокадастр.

Готовий прототип системи НІГД, який об’єднує десятки інформаційних шарів на єдиній картографічній основі, буде презентовано під час міжнародної конференції «НІГД: на шляху до інформаційного суспільства», що відбудеться 22 лютого 2018 року у Києві.