14 березня у Держгеокадастрі відбулася нарада щодо прогресу у реалізації проекту «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні».

Керівник проекту Акіра Нішимура презентував українським колегам звіт про динаміку компонентів. На сьогодні всі роботи ідуть згідно з графіком.

У нараді взяли участь представники Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, ДП «Центр державного земельного кадастру», ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA)

Проект технічної допомоги «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні» реалізується з вересня 2015 року. Донор проекту – Уряд Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Результати проекту зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних будуть презентовані восени 2017 року.

 

Довідково

Національна інфраструктура геопросторових даних – це комплексна система, яка об’єднує десятки інформаційних шарів з важливими просторовими даними (рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об’єкти нерухомості, статистична інформація, демографічні дані та ін.) на базі єдиної геодезичної та картографічної основ. Забезпечення широкого та зручного доступу до цієї інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки і державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних.

Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) – це найбільше в світі агентство двостороннього розвитку, що надає технічну підтримку, пільгові кредити та грантову допомогу в різних сферах діяльності. Проекти за підтримки JICA реалізуються в більш ніж 150 країнах світу.

 

Фотогалерею заходу можна переглянути за посиланням.