За повідомленням СБУ, оприлюдненим 23 січня, співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі колишнього начальника інспекції з контролю за використанням і охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, який вимагав у місцевого жителя понад сімсот п’ятдесят тисяч гривень за сприяння у безперешкодному продовженні договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області інформує, що затриманий правоохоронцями громадянин обіймав посаду начальника управління державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держкомзему у Полтавській області, з якої був звільнений ще у 2012 році. У структурах Держгеокадастру ніколи не працював.

Щодо суті вимог, які фігурують у справі, інформуємо, що договір оренди земельної ділянки площею 88 га, за безперешкодне продовження якого затриманий начебто вимагав кошти у місцевого жителя, був поновлений 28 грудня 2017 року. Додаткова угода про поновлення договору оренди підписана з боку Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області терміном на 7 років з орендною платою у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки, отримана представником заявника за довіреністю 12 січня 2018 року.

Держгеокадастр всіляко сприятиме роботі правоохоронних органів у кримінальному провадженні стосовно даної справи та по виявленню всіх фактів корупції у галузі земельних відносин.